Homify
App Store Google Play
EĞİTİM YAPILARI ÜZERİNE

EĞİTİM YAPILARI ÜZERİNE

01.09.2021

Birçoğumuz için her sabah evden çıkmayı gerektiren bir durum vardır. Çalışıyorsak işe gideriz ya da henüz öğrenciysek okula gideriz. Eğitim almak ve üretmek, yani çalışmak; hem hayatımızı anlamlı kılmak hem de arzuladığımız kalitede bir yaşam kurabilmemiz için kendimize biçtiğimiz hedefler yolunda attığımız adımlardır. Öğrenmek ve çalışmak için bulunduğumuz mekanlarda evimizde olduğundan daha fazla zaman geçiririz. Okullar, ofisler, fabrikalar, iş merkezleri yaşam alanlarımızdır.

Read More >
TURİZM VE MİMARLIK

TURİZM VE MİMARLIK

01.01.2021

Dünya ekonomilerinin kalkınmasında önemli yeri olan turizm sektörü “sürdürülebilirlik” ve “marka oluşturma” kavramları ile hızlı bir değişim sürecine girmiştir. Bir kesim, tarihi ve toplumsal değerleri koruyarak gelecek nesilleri gözetmeyi hedefleyen bir turizme yönelirken; diğer bir kesim de, turizm pazarında markalaşabilecek değerlere sahip bölgeler oluşturabilme çabasındadır.

Read More >
MİMARLIK HAYATTIR

MİMARLIK HAYATTIR

01.03.2016

Bugün ne yaptınız, hangi binalara girip çıktınız, hangi sokaklarda yürüdünüz, alışverişi nerede yaptınız, büroda nasıl bir koltukta oturdunuz, çocuğunuz gününü nasıl bir sınıfta geçirdi? Peki ya dün, önceki gün..? Geçtiğimiz yıl yaşadıklarınız? Hayatınızın geçtiği bu mekanlardan ne kaldı aklınızda? Sizi mutlu edebildiler mi?

Read More >